Zprávy z akcí školy taekwondo ITF Silla Kolín

Bělorusko 25.-28.9.2010 - Kokášová a Heydušek mistry světa!

Senzačního úspěchu dosáhli žáci naší školy Silla na MS juniorů a veteránů v běloruském Minsku začátkem září, když celkem vybojovali 5 individuálních a 3 týmové medaile. Juniorka Veronika Kokášová zvítězila v disciplíně speciálních přerážecích technik (tki) a veterán (kat. 40 - 49 let) Marcel Heydušek zvítězil ve cvičení technických sestav pro II. Dan! Oba také stejně jako Martina Kopecká navíc získali bronzové medaile ze sportovního boje ve svých kategoriích. Kromě toho ještě získal Marcel Heydušek spolu s veteránským týmem stříbrnou medaili ze cvičení technických sestav a Veronika Kokášová spolu s Martinou Kopeckou a dalšími členkami juniorského týmu bronzovou medaili ze cvičení technických sestav a velmi cenou stříbrnou medaili z týmového sportovního boje, ve kterém podlehli až ve finále favorizovanému týmu z KLDR! Kromě toho Martina Kopecká spolu s dalším žákem naší školy Janem Radinou postoupila do finálového souboje v disciplíně "sebeobrana žena proti dvěma útočníkům", kde nakonec skončili na čtvrtém místě.

Přehled umístění:

Ing. Marcel Heydušek, II.Dan - veterán 40-49 let
1. místo technické sestavy II.Dan
2. místo týmové technické sestavy
3. místo sportovní boj jednotlivci do 80kg

Veronika Kokášová, I.Dan - juniorka
1. místo speciální techniky
2. místo týmový sportovní boj
3. místo týmové technické sestavy
3. místo sportovní boj jednotlivci do 58kg

Martina Kopecká, I.Dan - juniorka
2. místo týmový sportovní boj
3. místo týmové technické sestavy
3. místo sportovní boj jednotlivci do 52kg

3.9.2010 vyšel článek s čerstvými medailisty z mistrovství světa - Marcelem Heyduškem   v Kolínském, a s Martinou Kopeckou v Kutnohorském deníku a Vy se na jejich internetovou podobu můžete podívat zde, resp. zde. Článek s čerstvou mistryní světa Veronikou Kokášovou by měl vyjít v Týneckých listech ještě v září.
Celkem se tohoto mistrovství zúčastnilo 40 států a česká státní reprezentace se sestávala z 19 závodníků (16 juniorů a 3 veteráni kat. 40 až 49 let), 4 trenérů (hlavní trenér Jaroslav Vomáčka, IV. Dan, Petr Poklop, V.Dan, Věra Vomáčková (roz. Khunová), IV.Dan a Hana Hanousková, IV.Dan) a lékaře výpravy MUDr. Milan Svobody. Kromě toho se za Českou republiku mistrovství oficiálně zúčastnili ještě 3 mezinárodní rozhodčí (MUDr. Rostislav Kaňka, VI.Dan, Ondřej Vrábel, IV.Dan a Jiří Teslík, IV.Dan) a prezident Českého svazu taekwondo ITF pan Martin Zámečník, V.Dan.
Z naší školy SILLA se mistrovství zúčastnili čtyři žáci. Kromě výše uvedených medailistů také Jan Radina, I.Dan, který soutěžil jako člen týmu sebeobrany s Martinou Kopeckou a také v souladu s pravidly s veteránským týmem v roli útočníka. Všem našim reprezentantům patří dík za vzornou reprezentaci jak naší školy, tak i České republiky na této vrcholné světové soutěži!

Po příletu do Minsku, vstupních formalitách na letišti, ubytování v hotelu a vážení měla česká výprava následně 2 dny volna na aklimatizaci a také na několikahodinovou vycházku po městě. Město Minsk nás všechny velmi mile překvapilo svojí čistotou a úpravností a také dobře zásobenými obchody s cenami, které byli nižší o 10 až 30% než je u nás obvyklé. Ovšem museli jsme oprášit svoje matematické schopnosti pro vysoká čísla, neboť za jednu Českou korunu bylo v přepočtu 152 Ukrajinských rublů!!! Takže například Big Mac Menu za 12.000,-UR bylo vlastně velmi levné jídlo (cca 79,-Kč). Ve městě nebyla k vidění žádná špinavá zákoutí ani bezdomovci a jiné podivné existence (kam je asi uklízejí?!?) a všude se hodně a zřejmě velmi rychle stavělo. Také silnice byly na rozdíl od těch českých nerozbité a s menším provozem. Vozový park a cca 5 až 7 let v průměru starší, ale k vidění byly i velmi nová a luxusní auta a to v počtu opět překvapivém. Následuje fotogalerie z vycházky po Minsku a také z cesty z a na letiště a z našeho odletu.

    

1. den závodů - soutěžilo se ve cvičení technických sestav (tul) jednotlivců a také týmů a to jak v kategorii juniorů tak i veteránů.

 

2. a 3. den závodů - soutěžilo se ve sportovním boji (matsogi) jednotlivců. 2. den převážně junioři a 3. den převážně veteráni. Kromě fotek našich závodníků jsou vloženy i 2 fotografie detailu juniorských závodníků bezprostředně po matsogi, které nejlépe dokumentují, že sportovní boj na světovém šampionátu rozhodně není - alespoň v podání chlapců - balet pro slečinky... :-) . Ale i série fotek z matsogi našich juniorek Martiny Kopecké a Veroniky Kokášové ukazuje, že i ony se musely o medaile pěkně poprat!

   

2. den závodů také odpoledne proběhlo slavnostní oficiální zahájení závodů. Bylo relativně krátké, profesionální a zábavné a tak zde vkládáme pár foto z něj.

      

3. den závodů se také soutěžilo v sebeobraně. Můžete si prohlédnout foto ze sebeobrany juniorky Martiny Kopecké (Silla), kterou napadal jeden z "padouchů" v podání Honzy Radiny a veterána Josefa Jarmy (Raptor Olomouc), kterého napadal jeden z padouchů v podání Marcela Heyduška.

   

4. den závodů - soutěžilo se v týmovém sportovním boji (matsogi) juniorů i veteránů a dále ve speciálních technikách (tki) jednotlivců i týmů (junioři) a silovém přerážení (wirok) jednotlivců i týmů (veteráni). Tento den se povedlo Veronice Kokášové "vyskákat" zlatou medaili, když přeskákala korejskou závodnici. K vidění je v následující fotogalerii mimo jiné foto z disciplíny "nomo-chagi" (skok přes překážku do dálky s kopem, který musel přelomit jednu novou, bílou plastovou desku) v neúspěšném provedení korejské závodnice a v úspěšném podání Veroniky Kokášové

   

Vyhlašování medailových umístění sice probíhalo každý den večer po skončení bojů v hale, ale my Vám nejlepší foto našich borců z něj dáváme do jedné fotogalerie na závěr. Navíc je zde pár fotek převážně radosti našich borců a také společné foto s jinými reprezentacemi. A ještě "bonusové" foto Peťulky Heyduškové s tatínkovými medailemi po jeho návratu domů a s maminkou Radkou Heyduškovou, která je zakladatelkou a hlavní trenérkou školy Silla.
Kliknutím na obrázek ve fotogalerii si jej zobrazíte v rozlišení s delší stranou o velikosti 1000 bodů.

Text: Marcel Heydušek, fotografie: Richard Chlebek, Petr Poklop, Ondřej Vrábel a Marcel Heydušek

<< Zpět na předchozí stránku

Publikováno  October 15th, 2016